logo ISO-FLOW
ISO-FLOW Fecki Marcin
ul.Broniewskiego 29/37,
59-900 Zgorzelec
kontakt@iso-flow.pl,
605 761 693

Technologia | ISO-FLOW

Praktyka wyróżnia trzy podstawowe metody montażu wełny celulozowej:

  • otwarte nadmuchiwanie materiału na poziomych powierzchniach płaskich (np. w przestrzeni stropodachu); stosujemy gęstość zasypową 25 kg/m3.
  • wdmuchiwanie wewnątrz szczelinowe, czyli wdmuchiwanie w zamknięte przegrody, np.: za płyty z karton-gipsu na skosach poddasza lub między płyty gipsowo-kartonowe w ściankach działowych. W przegrody o nachyleniu do 45 st. wdmuchujemy z gęstością zasypową 40 kg/m3. Podczas docieplania ścian stosujemy gęstość 44 kg/m3. Przy tak skompresowanym materiale nie występuje zjawisko osiadania.
  • natryskiwanie metodą na mokro (np.: na łuki kopuł w kościołach lub na ściany i stropy w domach szkieletowych drewnianych) z użyciem dysz natryskowych, wody i niekiedy kleju; celuloza isofloc F nakładana jest z gęstością do 35 kg/m.

Specjalną metodą instalacji waty celulozowej jest tzw. metoda mokra natryskiwania termoizolacji. Ta technologia wykorzystywania dysz natryskowych (terminatorów) i maszyn wdmuchujących stawia najwyższe wymagania jakości przed materiałem dociepleniowym. Isofloc f jest jedną z niewielu termoizolacji celulozowych na świecie, która faktycznie sprawdza się w docieplaniu ścian i sufitów metodą natryskiwania izolacji.

Metodę mokrą stosuje się, gdy przebieg rur kanalizacyjnych czy innych instalacji zabudowanych w ścianie jest niełatwy do określenia. Sprawia to, że zastosowanie bezpośredniego wdmuchu może być bardzo utrudnione. Wtedy właśnie korzysta się z metody mokrej; podobnie, kiedy ściana dociskowa (np.: ściana osłonowa na zewnątrz budynku) nie została jeszcze zamontowana.

Należy zaznaczyć, że zamknięcie ścianek może nastąpić dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy izolacyjnej. Zimą schnięcie materiału można wspomóc specjalnymi nagrzewnicami.

© ISO-FLOW Fecki Marcin. Wykonanie strony: ABIX